
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 20.015 mm |
| Width | 19.583 mm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 11 |
| Height | 4.62 mm |
| Packaging | Tube |
| Thickness | 4.5 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Type | 1-Channel Mono |
| Output Current | 11.5 A |
| Bandwidth | 3 MHz |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Power Dissipation | 125 W |
| Max Supply Voltage | 84 V |
| Min Supply Voltage | 20 V |
| Power Dissipation | 125 W |
| Max Output Current | 11.5 A |
| Number of Channels | 1 |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 85 dB |
| Input Bias Current | 1 µA |
| Quiescent Current | 50 mA |
| Supply Type | Dual, Single |
| Gain | 3 dB |
| Output Power | 68 W |
| Gain Bandwidth Product | 8 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 10 mV (10000 µV) |
| Max Dual Supply Voltage | 42 V |
| Min Dual Supply Voltage | 10 V |
| Voltage Gain | 115 dB |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 120 dB |
| Max Output Power | 68 W |
| Load Impedance | 4 Ω |
Stock: 719
Distributors
pcbx
Unit Price$4.61702
Ext.Price$4.61702
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.61702 | $4.61702 |
| 10 | $3.92861 | $39.28610 |
| 25 | $3.64499 | $91.12475 |
| 50 | $3.38185 | $169.09250 |
| 100 | $3.13766 | $313.76600 |
| 300 | $3.03963 | $911.88900 |
| 500 | $2.94463 | $1472.31500 |
| 1000 | $2.85733 | $2857.33000 |
